fbpx

Trocha campu, závodění i exhibic

9. 10. 2023
KabelAdmin

Poslední zářijový víkend byl ve znamení campu, kterého se ujal Marek Tryner pro pánskou skupinu a Katarína Tóthová pro ženy a dívky. Počasí ráno vypadalo pekelně a předpověď nevyšla, ale postupem dopoledne se vše do slunečného dne obracelo a nakonec to vypadá na povedený závěr roku. Vlasta se věnoval den před campem individuální výuce a přípravě campu i závodu, který se konal následující týden.

Mistrovství ČR Trialový Zálesák je tak trochu vzpomínkou na oblíbené menší Trialové závody pár let nazpět, které se jezdí podle upravených pravidel Openfree a také tak trochu parodií současného Trialu pod ČSC. I přes déšť se sešlo pár nadšenců a nakonec v dospělých startovalo 9 jezdců (proti původně nahlášeným 15) + menší dětská squadra. Závod se konal na tajném lesním místě, kde se jezdí desítky let, ale vždy tak 1 do roka za sucha. Za mokra je to trochu jiná liga. Pravidla byla upravena tak aby byla zapojena výkonnost jezdců a taktika. Prostě aby se u toho muselo i myslet 🙂 V Elitě 20” vyhrál k překvapení všech Tobík Dolák, před svým guru Lukášem Valným a Pepou Neumannem. V Elitě 26” bral vítězství Vlasta Kabeláč Čiháček, před Márou Trynerem a Petrem Jeřichou. Výkon dne předvedl právě Mára, který se snažil smazat Vlastův náskok a tak trochu si zaplaval v řece, ale byl to hodně zajímavý souboj, kde došlo na pády, podkluzování brzd i drama na závěr. 

Vlasta, Lukáš Valný a hostující Jířa Sehnal si dali den před závodem exhibici nedaleko Blanska, kde si bohužel první jmenovaný natáhl záda. Exhibici zachránil Jirka Sehnal senior, který dokázal v rekordním čase dovést ozvučení, které bylo trochu dál než se čekalo a nakonec kluci dali plných 25minut blbnutí, které diváky doufáme bavilo a zaplnili celý dostupný prostor kolem překážek. Díky za pozvání.

No items found.
mtbtrial spank maloja lezyne bikeworkx poc supacaz cdst trialshow
mtbtrial spank maloja lezyne bikeworkx poc supacaz cdst trialshow