fbpx

Mára Tryner

3. 4. 2018
KabelAdmin

Cyklistikou žiji už od mládí, kdy jsem k ní byl vedený rodiči, resp. kolo v naší rodině nikdy nechybělo a provázelo mne celé dětství, ať už to byla skládačka, BMXko, MTBčo, nebo silnička.

K cyklotrialu jsem se dostal ve 14ti letech, kdy jsem poprvé v životě viděl někoho skákat na kole po lavičkách. Byl to Michal Budský na 20” kole. Vše v době, kdy jsem jezdil závodně MTB za Cykloprag Praha. Od té doby jsem cyklotrialu propadl a Michal Budský se stal mým učitelem.<

Začínal jsem na svém starém 26” MTB kole Scott Vail, které dostalo při prvních krůčcích, resp. v mých trialových začátcích pořádně zabrat. Odpružená vidlice, převodníky, přehazovačka, vše šlo v podstatě do háje. Nakonec jsem pořídil za cca 6000,-Kč starý popraskaný 20” speciál a od té doby jsem vystřídal cca 4 další kola.

V následujících letech během studia VŠ Stavební v Brně jsem přešel na 26” kola a postupně začal jezdit Cyklotrial pod záštitou UCI resp. Českého svazu cyklistiky. V roce 2008 jsem založil vlastní internetový obchod s trialovými komponenty, který funguje dodnes a stále se jej snažím posouvat kupředu. Zároveň mi dovoluje testovat nové komponenty a já se snažím své zkušenosti předávat zákazníkům tak, aby jim vše co nejvíce sedělo a vyhovovalo. Neprodávám….pomáhám.

V roce 2015 jsem se zařadil do řad Českého národního týmu. resp. cyklotrialové reprezentace a účastnil se Mistrovství Evropy v Itálli a ve Francii. Skvělá zkušenost!

V roce 2016 se mi podařilo mého trialového učitele porazit v závodě Mistrovství ČR. Nebyla mezi námi rivalita, ale byl jsem upřímně rád za to že mi předával své zkušenosti tak dobře, že jsem je dokázal použít i proti němu samému. To mu nikdy nezapomenu. Díky ti!

Co dál? Je čas předávat moje zkušenosti zase dál…..