Když sjezd vyhraje Trialista

28. 7. 2020
KabelAdmin

Report Vlasty Kabeláče Čiháčka z exhibice v Rakovníku, kde se s Lukášem Valným a Martinem Šimůnkem stali obětí spiknutí sjezdařů 🙂

„Rakovnické cyklování je jednou z velkých cyklistických akcí, která jezdcům umožňuje v normálním režimu start v 7 disciplínách – od XC až po městský sjezd Downtown. Bohužel Koronavirus postihl i akci tohoto typu a organizátor tak musel držet počety účastníků zkrátka. Každopádně akce se konala a na mě, Martina Šimůnka a Lukáše Valného čekal den plný akce.

Původně jsme jeli jen na 3 exhibiční vstupy a v mezičase mezi 2 a 3-tím jsme plánovali otestovat místní traily. Všechno skončilo nakonec jinak a po tom co jsme zkoušeli lávku přes místní jezero, na které se měl další den odehrát závod v přejezdu, přišla nabídka od organizátorů sjezdové části, ať se místo trailů svezeme na exhibičním sjezdovém závodě. Ani jeden z nás sjezd nikdy nejezdil a protože trať byla krátká a bez skoků, řekli jsme si proč ne. Organzátoři nám vyšli vstříc i s posunutím startu, abychom stihli poslední exhibiční vstup.

Trénink byl super a utažené zatáčky nám asi dávali trochu výhodu, protože kdo zvládl průjezd po předním kole hodně nahnal. Praticky to byl sjezd jen na techniku. Osobně jsem si myslel podle tréninků, že Lukáš Valný bude na bedně, ale prd tomu rozumím. Martin Šimůnek má svoje 10 let staré Remedy trochu v rozkladu a na 26” byl trochu mimo, ale …. Závod je závod a Martin to má v krvi. Bez přední brzdy tam nahodil 8 místo z 15-ti jezdců. Lukáš Valný po prvním kole druhý, ale nakonec 4-tý. Při vyhlašování jsme byli už dávno převlečený a trénovali zpátky na Trialových kolech (přeci jen chvilku trvá, než si člověk zvykne) a tak nám bylo divný, proč si nás volají k pódiu. Trochu šok pro všechny, včetně mě, bylo vyhlašování vítěze sjezdu. Jedinej jsem stlačil nějakou nehodou čas pod 20s a pohodovou jízdou jsem vyhrál. Původně jsem si myslel, že si dělají srandu (klukům by to bylo podobný), ale po kontrole výsledků sem holt šel na bednu pro diplom. Takže si v rámci svých splněných snů kromě Trialových titulů odškrtávám i vítězství na DH závodě 😀 Náhodě a Trialovém skillu zdar.